Misja i cel blogu:

Chcę pomóc tym wszystkim, którzy nie oszczędzają ani nie inwestują pieniędzy, bo nie mają z czego odkładać.

Kto będzie regularnie czytał „alienmindz.com”, ten razem ze mną po pewnym czasie (nie jutro i nie pojutrze!) zgromadzi niewielkie oszczędności, pozyskane „znikąd”. Jeśli zechce, będzie je mógł korzystnie zainwestować – tak, by przynosiły dochód większy niż rachunek oszczędnościowy albo lokata.

Będę pokazywał na własnym przykładzie, jak legalnie pozyskiwać dodatkowe pieniądze: mikroskopijne, małe i ciut większe. Grosz do grosza. Powoli, ale stale do przodu.

Dlaczego tak?

Wbrew temu, co piszą media i co głosi rządowa propaganda, w Polsce wciąż panuje bieda. Widać to w badaniach dotyczących oszczędności Polaków:

  • Zaledwie 16-20% rodaków odkłada co miesiąc jakąś sumę.
  • Stopa oszczędności gospodarstw domowych w Polsce to tylko 4,4% PKB: jest to jeden z najgorszych wyników w Unii Europejskiej. Nawet Rumuni i Bułgarzy mają więcej oszczędności!
  • Oszczędności Polaków wynoszą łącznie ok. 2 bln złotych, ale ponad 30% z tej kwoty nie daje im żadnego zysku, bo to pieniądze trzymane albo w gotówce, albo na nieoprocentowanych rachunkach.
  • Zaledwie co dziesiąty Polak posiada dodatkowe konto emerytalne, ale tylko 3% rodaków regularnie wpłaca na nie pieniądze. Tymczasem statystyczny Niemiec odkłada na emeryturę 38 procent swoich oszczędności, a Brytyjczyk nawet 59 procent. Nic dziwnego, że oni na emeryturze cieszą się życiem, a Polak musi wybierać między opłaceniem czynszu a wykupieniem leków na receptę.

Czym ten blog różni się od innych?

Typowy bloger finansowy, gdy mu powiesz, że nie masz z czego odkładać pieniędzy, powie Ci, że to mit, że to nieprawda, że tylko Ci się tak wydaje. On ma, nie rozumie więc tych, którzy nie mają.

A ja Ci wierzę. Bo też tak mam. Teoretycznie, bo w praktyce pozyskuję dodatkowe pieniądze i gromadzę je, by zainwestować i uzyskać z nich dochód. Pokażę Ci jak.

Działaj razem ze mną nawet wtedy, gdy Ci pokażę, jak zaoszczędzić i odłożyć dwa złote, nie odejmując sobie niczego od ust, nie rezygnując z drobnych przyjemności, nie obniżając poziomu życia ani o milimetr. Nie obrażaj się na żadną kwotę, nawet najmniejszą. To się opłaci.

Działaj razem ze mną

Wszystkie działania możesz wykonywać razem ze mną. Dzięki temu Twoje konto oszczędnościowe przestanie świecić pustkami. Nie uczynię Cię bogatym, ale wyprowadzę Cię z nieposiadania rezerw finansowych. Co więcej, pokażę Ci, jak z maleńkiego, mikroskopijnego kapitaliku (już od 200 zł) można robić większy i większy. Czy np. 10 procent zysku to mało? Dziesięć procent miesięcznie, nie rocznie.

Nie przecieraj oczu. Dziesięć procent miesięcznie jest w Twoim zasięgu. Może nawet dwadzieścia.

Nic za darmo

Oczywiście ani grosik nie spadnie Ci z nieba (chyba, że znajdziesz na chodniku monetę). COŚ trzeba będzie robić. Trzeba będzie wyjść ze strefy biedakomfortu. Zamienić jedyny kapitał, jaki posiadasz, czyli czas (tak, masz czas, choćby niewiele, ale masz albo możesz mieć) na pieniądze.

Konsultanci naukowi:

Z „Multiporadnikiem finansowym” współpracują światowej sławy ekonomiści, w tym przede wszystkim:

prof. Masturbatsu Akasanasake – Kakunamoro University, Japonia;

dr Rainer Bankrott – Deutsches Pissenschaftsinstitut für Ökonomie, Gelangen an der Pleite, Niemcy

prof. Zdenek Nebohaty – Česká Akademie Bezohlednosti, Sromove Vary, Republika Czeska.